Albanian Bible

1 i Kronikave 1

1 i Kronikave

Return to Index

Chapter 2

1

  Kėta qenė bijtė e Izraelit: Rubeni, Simeoni, Levi, Juda, Isakari, Zabuloni, 

 


2

  Dani, Jozefi, Beniamini, Neftali, Gadi dhe Asheri. 

 


3

  Bijtė e Judės ishin Eri, Onani dhe Shelahu; kėta tė tre i lindi e bija e Shuas, Kananeasja. Eri, i parėlinduri i Judės, ishte i keq nė sytė e Zotit, i cili e bėri tė vdesė. 

 


4

  Tamara, nusja e tė birit, i lindi Peretsin dhe Zerahun. Juda pati gjithsej pesė bij. 

 


5

  Hetsroni dhe Hamuli ishin bijtė e Peretsit. 

 


6

  Zimri, Ethani, Hemani, Kalkoli dhe Dara ishin bijtė e Zerahut; gjithsej pesė. 

 


7

  I biri i Karmit, Akani, vuri nė rrezik Izraelin, duke kryer njė shkelje rreth gjėrave tė caktuara tė zhdukeshin. 

 


8

  Ethanit i lindi Arariahu. 

 


9

  Bijtė qė i lindėn Hetsronit quheshin Jerahmeel, Ram dhe Kelubai. 

 


10

  Ramit i lindi Aminadabi, Aminadabit i lindi Nahshoni, princi i bijve tė Judės; 

 


11

  Nahshonit i lindi Salma; Salmas i lindi Boazi, Boazit i lindi Obedi. 

 


12

  Obedit i lindi Isai. 

 


13

  Isait i lindi Eliabi, i parėlinduri i tij, Abinadabi i dyti, Shemiahu i treti, 

 


14

  Nethaneeli, i katėrti, Radai i pesti, 

 


15

  Otsemi i gjashti, dhe Davidi i shtati. 

 


16

  Motrat e tyre ishin Tserujah dhe Abigail. Abishai, Joabi dhe Asaheli ishin bij tė Tserujahės; gjithsej tre. 

 


17

  Abigaili lindi Amasan, atė i tė cilit ishte Jetheri, Ismaeliti. 

 


18

  Kalebi, bir i Hetsronit, pati fėmijė nga gruaja e tij Azubah dhe nga Jeriotha. Bijtė e saj quheshin Jesher, Shobab dhe Ardon. 

 


19

  Pas vdekjes sė Azabahut, Kalebi u martua me Efrathin qė i lindi Hurin. 

 


20

  Hurit i lindi Uri dhe Urit i lindi Betsaleeli. 

 


21

  Pastaj Hetsroni hyri tek e bija e Makirit, atit tė Galaadit, me tė cilėn qė martuar kur ishte shtatėdhjetė vjeē; dhe ajo i lindi Segubin. 

 


22

  Segubit i lindi Jairi, tė cilit do t`i pėrkisnin njėzet e tre qytete nė vendin e Galaadit. 

 


23

  (Geshuri dhe Arami u morėn atyre fshatrat e Jairit, Kenathin dhe fshatrat pėrreth, gjashėdhjetė qytete). Tėrė kėto ishin pronė e bijve tė Makirit, atit tė Galaadit. 

 


24

  Mbas vdekjes sė Hetsronit nė Kaleb-Efrathah, Abiah, gruaja e Hetsronit i lindi Ashurin, atin e Tekoas. 

 


25

  Bijtė e Jerahmeelit, tė parėlindurit tė Hetsronit, ishin Rami, i parėlinduri, Bunahu, Oreni, Otsemi dhe Ahijahu. 

 


26

  Jerahmeeli pati njė grua tjetėr, qė quhej Atarah, qė u bė nėna e Onamit. 

 


27

  Bijtė e Ramit, tė parėlindurit tė Jerahmeelit, qenė Maatsi, Jamini dhe Ekeri. 

 


28

  Bijtė e Onamit ishin Shamai dhe Jada. Bijtė e Shamait ishin Nadabi dhe Abishuri. 

 


29

  Gruaja e Abishurit quhej Abihail dhe i lindi Ahbanin dhe Molidin. 

 


30

  Bijtė e Nadabit ishin Seledi dhe Apaimi. Seledi vdiq pa lėnė fėmijė. 

 


31

  I biri i Apaimit ishte Ishi; i biri i Ishit ishte Sheshani; i biri i Sheshanit ishte Ahlai. 

 


32

  Bijtė e Jadait, vėllait tė Shamait, ishin Jetheri dhe Jonathani. Jetheri vdiq pa lėnė fėmijė. 

 


33

  Pelethi dhe Zaza ishin bijtė e Jonathanit. Kėta ishin bijtė e Jerahmeelit. 

 


34

  Seshani nuk pati djem por vetėm vajza. Por Seshani kishte njė skllav egjiptas tė quajturt Jarha. 

 


35

  Seshani e martoi tė bijėn me Jarhėn, skllavin e tij, dhe ajo i lindi Atain. 

 


36

  Atait i lindi Nathani dhe Nathanit i lindi Zabadi. 

 


37

  Zabadit i lindi Eflali; Eflalit i lindi Obedi; 

 


38

  Obedit i lindi Jehu; Jehut i lindi Azariahu; 

 


39

  Azariahut i lindi Heletsi; Heletsit i lindi Eleasahu; 

 


40

  Eleasahut i lindi Sismai; Sismait i lindi Shallumi; 

 


41

  Shallumit i lindi Jekamiahu dhe Jekamiahut i lindi Elishama. 

 


42

  Bijtė e Kalebit, vėllait tė Jerahmeelit, ishin Mesha, i parėlinduri qė ishte ati i Zifit, dhe bijtė e Mareshahut, ati i Hebronit. 

 


43

  Bijtė e Hebronit ishin Korahu, Tapuahu, Rekemi dhe Shema. 

 


44

  Shemas i lindi Rahami, ati i Jorkeamit, dhe Rekemit i lindi Shamai. 

 


45

  Shamai pati si djalė Maonin, i cili ishte ati i Beth-Tsurit. 

 


46

  Efah, konkubina e Kalebit, lindi Haranin, Motsan dhe Gazezin. Haranit i lindi Gazezin. 

 


47

  Bijtė e Jahdait ishin Regemi, Jothami, Geshani, Peleti, Efahu dhe Shaafi. 

 


48

  Maakah, konkubina e Kalebit, lindi Sheberin dhe Tirhanahun. 

 


49

  Ajo lindi Shaafin, atin e Madmanahut, Shevan, atin e Makbenės dhe tė Gibeut. Vajza e Kalebit quhej Aksaha. 

 


50

  Kėta qenė bijtė e Kalebit: i biri i Hurit, tė parėlindurit tė Efratahut, Shobali, ati i Kirjath-Jearimit. 

 


51

  Salma, ati i Betlemit, dhe Harefi, ati i Beth-Gaderit. 

 


52

  Shobali, ati i Kirjath-Jearimit, pati si fėmijė: Haroehin dhe gjysmėn e Memuhothit. 

 


53

  Familjet e Kirjath-Jearimit ishin Ithrejtė, Puthejtė, Sumathejtė dhe Misharaejtė; prej tyre rrjedhin Tsorathitėt dhe Eshtaolitėt. 

 


54

  Bijtė e Salmės ishin Betlemi dhe Netofathei, Atroth-Beth-Joabi, gjysme e Menathejve, Tsorejtė, 

 


55

  dhe familjet e shkruesve qė banonin nė Jabets ishin Tirathejtė, Shimeathejtė dhe Sukathejtė. Kėta ishin Kenejtė qė rrjedhin nga Hamathi, ati i shtėpisė sė Rekabit. 

 


1 i Kronikave 3

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: