Albanian Bible

Psalmet 2

Psalmet

Return to Index

Chapter 3

1

  O Zot, sa tė shumtė janė armiqtė e mi! Shumė ngrihen kundėr meje. 

 


2

  Shumė thonė pėr mua: "Nuk ka shpėtim pėr tė pranė Perėndisė". (Sela) 

 


3

  Por ti, o Zot, je njė mburoje rreth meje; ti je lavdia ime dhe ai mė larton kokėn. 

 


4

  Me zėrin tim i thirra Zotit dhe ai m`u pėrgjigj nga mali i tij i shenjtė. (Sela) 

 


5

  Unė rashė e fjeta; pastaj u zgjova, sepse Zoti mė pėrkrah. 

 


6

  Unė do tė kem frikė nga mizėri njerėzish qė kanė fushuar rreth e qark kundėr meje. 

 


7

  Ēohu, o Zot, mė shpėto, o Perėndia im; sepse ti i ke goditur tėrė armiqtė e mi nė nofull; u ke thyer dhėmbėt tė pabesėve. 

 


8

  Shpėtimi i pėrket Zotit, bekimi yt qoftė mbi popullin tėnd. (Sela) 

 


Psalmet 4

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: