Albanian Bible

Psalmet 113

Psalmet

Return to Index

Chapter 114

1

  Kur Izraeli doli nga Egjipti dhe shtpia e Jakobit nga nj popull q fliste nj gjuh t huaj, 

 


2

  Juda u b shenjtorja e tij dhe Izraeli zotrimi i tij. 

 


3

  Deti e pa dhe iku, Jordani u kthye prapa. 

 


4

  Malet u hodhn si desh dhe kodrat si qengja. 

 


5

  `pate ti, o det, q ike, dhe ti, o Jordan, q u ktheve prapa? 

 


6

  Dhe ju, o male, q u hodht si desh, dhe ju, o kodra, si qengja? 

 


7

  Dridhu, o tok, n prani t Zotit, n prani t Perndis t Jakobit, 

 


8

  q e shndrroi shkmbin n liqen, shkrepin n nj burim uji. 

 


Psalmet 115

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: