Albanian Bible

Psalmet 128

Psalmet

Return to Index

Chapter 129

1

  Shumė mė kanė shtypur qė nė rininė time, le ta thotė Izraeli: 

 


2

  "Shumė mė kanė shtypur qysh prej rinisė sime, por nuk kanė mundur tė mė mposhtin. 

 


3

  Lėruesit kanė lėruar mbi kurrizin tim dhe kanė bėrė aty brazda tė gjata". 

 


4

  Zoti ėshtė i drejtė; ai i preu litarėt e tė pabesėve. 

 


5

  U turpėrofshin tė gjithė dhe kthefshin krahėt ata qė urrejnė Sionin! 

 


6

  U bėfshin si bari i ēative, qė thahet para se tė rritet; 

 


7

  nuk ia mbush dorėn korrėsit, as krahėt atyre qė lidhin duajt; 

 


8

  dhe kalimtarėt mos thėnēin: "Bekimi i Zotit qoftė mbi ju; ne ju bekojmė nė emėr tė Zotit". 

 


Psalmet 130

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: